Krąg Mężczyzn

Spotkania Kręgu Mężczyzn odbywają się cyklicznie od października 2012 w Łodzi i mają charakter otwarty. Jest to przestrzeń do szczerej rozmowy na tematy, które w danym momencie są dla nas istotne. Pojawiają się one spontanicznie, a wraz z upływem czasu i wzmocnieniem energii kręgu są coraz głębsze.  Zasady, na które się umówiliśmy dotyczą poufności, bezpośredniości wypowiedzi, dbania o siebie i innych. Podczas spotkań nie używamy alkoholu.

Uczestniczymy w nich na równych zasadach, nie ma osoby prowadzącej lub nadającej temat rozmowy. Każdy z nas swoją obecnością, słuchaniem, wypowiedziami lub milczeniem współtworzy tę wyjątkową atmosferę wymiany i uważności. Zwykle w spotkaniach uczestniczy ok. 12 osób.

Spotkania odbywają się w Klubie Mandala przy ul. Rewolucji 1905r nr 78 w Łodzi w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 18.30-20.30. Opłata za salę 10 zł /osoba.

Zapraszamy Cię serdecznie!

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o naszym Kręgu lub myślisz o zainicjowaniu podobnego w swoim mieście i chciałbyś porozmawiać proszę o kontakt: Michał Pyziak, tel. 609 725 986

Zdjęcia z wędrówek Kręgu

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Krąg Mężczyzn

 1. To bardzo potrzebne dla wielu mężczyzn miejsce.
  Usłyszenie siebie mówiącego o ważnych osobistych sprawach wobec innych, zasadniczo bezstronnych mężczyzn, usłyszenie ich, gdy mówią czego dowiedzieli się od Ciebie, o Tobie, a także o sobie samych słuchając Twojej opowieści jest często bezcenne. Podobnie usłyszenie innych gdy mówią o sobie czy zobaczenie siebie gdy słuchamy ich opowieści.
  Czas na to poświęcony na pewno nie jest czasem straconym.

 2. To miejsce i czas gdzie nie trzeba prężyć muskułów , gdzie można posłuchać i być wysłuchanym , gdzie możesz być sobą i zrzucić maski , które nosisz na co dzień. Fajnie jest przyjść i po prostu być , ja czasami tak robię. Fajnie jest zobaczyć mężczyzn podobnych do siebie , szukających , wątpiących ale też i bardzo ludzkich

 3. Te dwie godzinny to oddech.
  Od męskiego świata, pełnego napięć, rywalizacji i złośliwości.
  Od kobiecego świata, który tak często trudno nam zrozumieć.
  Prawdziwe problemy, możliwość szczerych wypowiedzi, możliwość wysłuchania, co naprawdę myślą inni mężczyźni na poruszane tematy. Czasem ciężkie jak fartuch radiologa, czasem lżejsze jak fartuszek kelnerki. Nie ma tematów tabu, byleby mówić o tym co się myśli i czuje, i nie szafować banałami.
  Bez kazań, pouczania, strofowania i karania.
  Mnie tego było trzeba, choć o tym nie wiedziałem.
  Teraz z niecierpliwością czekam na każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

 4. Ten krąg to okazja na zatrzymanie się i przyjrzenie się sobie i zobaczenie siebie w oczach innych mężczyzn. To okazja do rozmowy na ważne tematy bez „prężenia muskułów”. Nie jest słodko, czasami jest „gęsto”. Ale jest bardzo prawdziwie. Każdy ma tu możliwość zaistnienia, pokazania prawdziwego siebie. To bardzo ważny czas w moim życiu – SPOTKAĆ się z samym sobą (takim jakim jestem) i z innymi mężczyznami – wtedy czuję, że żyję.

Podziel się swoją opinią

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s