Wewnętrzna prawda – wyprawa do Jordanii

Termin: 30.09-07.10.2024

Pustynia, prostota, cisza. Te elementy pomogą nam zajrzeć w głąb siebie, by zobaczyć czego naprawdę potrzebujemy, za czym tęsknimy w życiu, a także co nas niepokoi, czego się boimy i co nas powstrzymuje, by podążać obraną ścieżką. We wspierającym gronie mężczyzn poszukamy odpowiedzi na te pytania, by powrócić mocniejsi i ugruntowani. Warsztat będzie zawierał praktykę uważności, pracę z ciałem i ruchem oraz głębokie rozmowy między uczestnikami.

Wędrówka przez pustynię może mieć wymiar duchowej pielgrzymki w stronę osobistych intencji, które sformułujemy na początku tej podróży. Surowość i piękno natury otworzą nas na głębsze doznania i pozwolą nabrać nowej perspektywy wobec codziennego życia.

Celem tej wyprawy jest odkrycie i zrozumienie tego, do czego życie Cię wzywa i zaprasza, a także znalezienie wewnętrznych zasobów, by podążać tą drogą. Zazwyczaj pośród codziennych aktywności i natłoku myśli nie jest łatwo z tym się skontaktować. Czasem przeczuwamy, że coś się w nas rodzi, jakaś idea chce znaleźć swój wyraz. Bywa, że doskwiera nam poczucie pustki, jałowości codziennych zajęć. Wierzymy, że życie jest czymś więcej, ale nie wiemy, jak to coś odkryć. Zdarza się, że już to wiemy, ale nie znajdujemy sił, by podjąć działanie. Paraliżuje nas lęk, głos wewnętrznego krytyka mówi, że sobie nie poradzimy, przestrzega przed nieuchronną porażką. I tak trwamy, dzień za dniem.

W trakcie warsztatu, który odbędzie się w środku pustyni, w beduińskim obozie, pozwolimy sobie na to, by posłuchać wewnętrznego głosu. Dzika, odwieczna sceneria natury da nam niezbędne ugruntowanie. Odłączeni od mediów i łączności ze światem odetchniemy wreszcie ciszą. Będziemy mieli czas potrzebny, by zwolnić, zatrzymać się, rozluźnić i skupić na sobie. Główną osią warsztatu będzie pochodząca od Carlosa Castanedy koncepcja „ścieżki serca” – powołania, wezwania do autentycznego, głębokiego życia. Życia, które ma sens i służy większemu dobru.

Zajęcia warsztatowe pomogą to lepiej poczuć, nazwać i zakorzenić w świadomości. Pozwolą przyjrzeć się temu, co powstrzymuje nas przed takim życiem oraz znaleźć wewnętrznych i zewnętrznych sprzymierzeńców, by z ugruntowaniem i odwagą podążać za wezwaniem. Wędrówka przez pustynię będzie służyła fizycznemu i duchowemu doświadczeniu odłączenia od tego, co w nas potrzebuje się zakończyć, z czym chcemy się pożegnać oraz otwieraniu się na nowe, początkowo nieznane, tajemnicze. Obecność grupy dostarczy otwartej wymiany, usłyszymy siebie wzajemnie, otrzymamy informację zwrotną o tym, co inni w nas widzą, jakie zasoby i wewnętrzne moce dostrzegają. Wszystko to po to, byśmy wrócili do domów bardziej świadomi, ugruntowani, z odwagą i wolą działania.

Dla kogo:

 • Dla osób, które chcą zwolnić tempo i zacząć żyć uważniej.
 • Dla osób, które czują, że coś ich powstrzymuje przed podjęciem ważnych decyzji.
 • Dla osób, które chcą lepiej zrozumieć kierunek swojego życia i wejść na ścieżkę serca.
 • Dla tych, którzy pragną przeżyć przygodę, poczuć dziką przyrodę i pozwolić sobie na prawdziwy reset dla duszy i ciała

Korzyści z udziału w wyprawie:

 • Spotkasz się z samym sobą, lepiej siebie zrozumiesz, a dzięki uważnej obecności innych mężczyzn przejrzysz się też w ich oczach.
 • Doświadczysz radości bycia tu i teraz, skupienia na codziennych przejawach życia.
 • Poczujesz inspirację płynącą z dzikiej natury.

Program

Początkiem i symbolicznym otwarciem wyprawy będzie krąg, w którym poznamy się lepiej, określimy zasady pracy oraz sformułujemy swoje intencje na tę podróż.

W trakcie wędrówki przez pustynię będziemy wzmacniać uważność na siebie i świat. Każdy dzień rozpoczniemy i zakończymy spotkaniem w kręgu, gdzie wymienimy się tym co przeżywamy, co czujemy, co w nas się wydarza. Poszczególne dni będą miały swoje pytania, z którymi będziemy wędrować – pomogą one skupić uwagę i wzbudzić świadomość. Wieczorem porozmawiamy to tym, co odkryliśmy.

W pracy nad naszymi intencjami pomagać nam będą rytuały, które wykonamy w pustynnej scenerii. Majestat natury, głęboki spokój, jaki tu panuje, niemalże nieskończona przestrzeń oferują znakomite miejsce dla takich doświadczeń. Dzięki nim docieramy to tego, co w nas nienazwane i co przekracza nas samych.

Dwudniowy warsztat na pustyni będzie zawierał takie elementy:

 • Intuicyjny ruch i rozluźnienie ciała – uwolnienie napięć, zwiększenie świadomości ciała i oddechu.
 • Praktyka uważności – zakorzenienie w rzeczywistości, uspokojenie myśli i emocji.
 • Męskie wsparcie – praktyka budowania bezpiecznych i szczerych relacji, wyrażania siebie i bycia w kontakcie z drugą osobą.
 • Ścieżka serca – odkrywanie życiowego powołania.
 • Podróż bohatera wg koncepcji Josepha Campbella – praca z wezwaniem („the calling”); nazwanie progu wyznaczającego zmianę; określenie źródeł oporu i sprzymierzeńców; podjęcie decyzji.
 • Zasilający feedback od grupy.

Cena wyprawy: 1590 USD

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów (2 noce w beduińskim obozie w okolicach Petry, 4 w  noce w beduińskim obozie na pustyni Wadi Rum, 1 noc hotelu w Madabie).
 • Wyżywienie podczas wyjazdu (7 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji)
 • Transport busem bądź vanem na całej trasie
 • Warsztaty rozwojowe z trenerem na pustyni Wadi Rum
 • Poranne sesje oddechowe z elementami jogi na pustyni.
 • Jordan Pass – wiza
 • Bilety wstępu do stref archeologicznych  Petra
 • Transfery z/do lotniska klimatyzowanym busem
 • Opieka lokalnych przewodników na pustyni
 • Asysta samochodów terenowych na pustyni.
 • Opieka polskiego pilota i tłumacza
 • Ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie obejmuje:

 • Biletu lotniczego (Poznań-Amman, linia Ryanair)
 • 2 posiłków na trasie i napojów do posiłków
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Dopłaty do pokoju / namiotu 1-os

Prowadzący

Michał Pyziak 

Trener rozwoju osobistego i coach integralny. Inicjator Męskiego Kręgu działającego nieprzerwanie od 2012 roku w Łodzi. Prowadzi warsztaty grupowe dla mężczyzn oraz praktykę odosobnienia w naturze. Pracuje indywidualnie z mężczyznami nad lepszym zrozumieniem siebie, wewnętrznym ugruntowaniem, dostępem do wrażliwości i osobistej mocy. Uczestniczy w pracach European Men’s Leadership Summit. Autor książki Męska ścieżka. Współprowadzi podcast „Książka dla mężczyzny”. Mąż w ponad dwudziestoletnim związku, ojciec trzech córek. Czerpie energię z medytacji i samotnych pobytów w naturze. Lubi życie.

Krzysztof Ruba

Prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu. Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Głęboka asertywność’, Świadomie Kreuję i manifestuję. Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi. Trener (po Holistycznej Szkole Trenerów), coach (po Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski, założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl. Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia.

warsztat Czułość i Moc
Podaj proszę swoje dane, napisz coś o sobie i swojej motywacji. Jeśli podasz telefon - ułatwi nam to kontakt. Do zobaczenia!

  warsztat Wewnętrzne Źródło
  Podaj proszę swoje dane, napisz coś o sobie i swojej motywacji. Jeśli podasz telefon - ułatwi nam to kontakt. Do zobaczenia!

   sesje indywidualne
   Zapraszam do kontaktu! Michał Pyziak