Trzecia edycja programu „Dość bycia Miłym Facetem” on-line: nabór otwarty
Dość bycia „Miłym Facetem”
„Miły Facet” chce być lubiany, najlepiej przez wszystkich. Chce świętego spokoju, za wszelką cenę pragnie uniknąć konfliktów. Potrzeby innych stawia wyżej niż swoje własne, często sądzi, że nie ma ich wcale. Staje na głowie, by zadowolić swoją partnerkę, wciąż obawia się, że nie jest wystarczająco dobry jako kochanek. I dziwi się, że życie mu nie wychodzi. Kobieta go nie szanuje, w pracy bywa wykorzystywany, konflikty zamiast zniknąć, eskalują. Jest przecież taki spokojny, a tu nagle wybucha gniewem. Często wpada w uzależnienia, od alkoholu, seksu, pracy. Tak bardzo się stara, a tak mało czuje radości. O co chodzi?
Amerykański psycholog Robert Glover określa to syndromem „Miłego Faceta” (ang. Nice Guy). W swojej książce „No More Mr Nice Guy” opisuje źródła takiej postawy u mężczyzn oraz ścieżkę wyjścia, którą nazywa „zdrowieniem”. Zainspirowany koncepcją Glovera pracuję z grupą mężczyzn, którzy zauważają w swojej postawie i zachowaniach cechy „Miłego Faceta” i pragną się od nich uwolnić. Podobieństwo naszych męskich doświadczeń, obaw i pragnień sprawia, że praca nad sobą w grupie, która daje wsparcie i wspólnie mierzy się z wyzwaniami, przebiega łatwiej i daje większe efekty. Czujesz, że nie jesteś sam ze swoimi trudnościami. Siła grupy pomaga dokonać potrzebnych zmian.
Zajmujemy się takimi kwestiami jak: obawa przed odrzuceniem, akceptacja swoich wad i ograniczeń, wyrażanie siebie, uświadomienie sobie i realizacja własnych potrzeb, relacje z kobietami, satysfakcjonujący seks, praca, która daje zadowolenie. W trakcie procesu uczestnicy otrzymują do wykonania zadania, służące zwiększeniu samoświadomości oraz dokonaniu realnych zmian w swoim życiu. Omawiamy je w grupie, dzieląc się doświadczeniem, poznając wyzwania i drobne sukcesy pozostałych osób. Właśnie to praktyczne podejście, odnoszenie się do osobistych realiów życia, życzliwe wsparcie uczestników czyni ten proces efektywnym.
Biorąc udział w tym programie:
- Sprawdzisz, na ile w życiu kierujesz się własnymi wartościami i potrzebami, a na ile dążeniem do bycia zaakceptowanym przez innych.
- Przyjrzysz się swojej postawie wobec partnerki, znajomych, współpracowników i zobaczysz, które zachowania ci służą, a które nie.
- Nazwiesz swoje potrzeby i poszukasz sposobów na ich realizację.
- Nauczysz się pełniej odczuwać i wyrażać emocje.
- Bardziej docenisz siebie takim, jakim jesteś.
- Wzmocnisz swoją postawę wobec świata zewnętrznego.
Kolejna edycja rusza 19 stycznia 2021 w formie on-line.
Założenia programu:
Wielkość grupy: 6 osób; stała zamknięta grupa.
Ilość spotkań i czas trwania procesu: 10 dwugodzinnych sesji w cyklu tygodniowym + 4 godzinne sesje indywidualne dla każdego uczestnika.
Terminy spotkań grupowych: 02.02, 09.02, 16.02, 23.02, 02.03, 09.03, 16.03, 23.03, 30.03, 06.04.2021.
Godziny: 18.00-20.00
Zasady uczestnictwa: Zapisanie się jest zobowiązaniem do wzięcia udziału w całym procesie, poza losowymi wydarzeniami, które to uniemożliwią. Do grupy nie będzie można dołączyć w trakcie programu.
Wartość: 1 800 zł za całość programu, płatne z góry.
Termin zgłoszeń: 20 stycznia 2021. Proszę o maila z deklaracją uczestnictwa na adres meskasciezka@gmail.com, zwrotnie prześlę szczegółowe informacje dotyczące zapisów i płatności.